Keila fotograaf ja talendid koju tagasi.

Minu 3 poega

Ega ma ennast nüüd suureks talendiks ei pea. Pole ma ei kuulus dirigent ega rallisõitja, sprinter, suusataja või arst. Olen täiesti tavaline inimene, 37 aastane naine. Abielus, 3 lapse ema ( 2 neist täiskasvanud juba). Päris mõtetuks ennast ka ei pea. Olen andnud elu kolmele pojale ja kui nad ükspäev endale kenad kaasad leiavad ning lapsi saavad, siis meie pere on ju suure panuse Eesti arengusse andud. Kas pole?

Kirjutasin ennast tagasi Eesti käesoleva aasta jaanuaris. Olen Keila valla elanik ja ka mu ettevõte on registreeritud Keila valda. Tõsi, mu 3,5 aastane poeg Kristofer ei ole veel hetkel Eesti elanike ridades kuna  Helsingis on tal kindel lasteaiakoht, aga Eestis ei ole jõudnud sellega tegeleda ja jutud “külajutud, a´la naised saunas rääkisid ” on ära hirmutanud, et saad lasteaiakoha siis kui laps gümnaasiumi hakkab astuma…

Miks tagasi? Kas pole parem? Kas pole pudrumägesid ja piimajõgesid?

Ma ei tea! Minul on igalpool hea, olen olnud pea alati iseendale tööandja, müünud ja pakkunud oma teenust. Pole eriti kogemust ei korralise suvepuhkuse ega preemiatega. Haigusrahadega ega töötuks olemisega. Ega oma ettevõtte omanik ei saa olla ju tööta. Laisk on lihtsalt kui tööd ei ole. Ja haige ka ei saa olla 🙂  Selline süsteem on igalpool – Soomes, Norras, Itaalias või Belgias.  Eestis ka muidugi. Kui tahad olla haige või töötu, tuleb minna kõigepealt tööle…..

Hea meelega elaksin ka Norras, Stavangeris kus mu õde elab. Olen seda külastades jäänud rahule nii sealse kliima kui inimestega. Keelt ma muidugi ei oska, aga see pisiasi…

Itaalia on teine koht kuhu ma elama minna sooviks. Ja mitte mõnele lõhnastatud ja geelitatud  Francescole mehele vaid koos oma abikaasaga. Mul on isegi maja välja vaadatud või isegi mitu….. Keelt ma ka ilmselgelt ei oska, aga tühiasi , peale selle, et komplimentidest saan aru, restorani menüüd oskan lugeda ja liitri valget veini ka tellida… a´la  Un litro di vino bianco, per favore..

Nali naljaks aga mina olen rahul Eesti arstimajandusega ning kuna mina sõltun arstidest ja meditsiinist päris tublisti, siis see on üks suur põhjus. Aga sellest ei viitsi ma heietada..

Aga, mis tähtis, armastan Eesti inimesi, oma sõpru, pere ja sugulasi….

_Mina " soft focus"Pildi tegi mu abikaasa. See pilt mind iseloomustabki, alati minemas kuhugi … kahjuks kordusvõtet pole.. ja pilt n.ö. ” soft focus” Kui nüüd õigesti mäletan, siis kaamera järele läksingi…

Tööd teen edasi kindlasti ka Soomes. Paar nädalavahetust suvisteks pulmadeks on juba broneeritud, tõenäoliselt tuleb lisa. Õnneks Eestist Soome poole nädalavahetusel sõita on üsna rahakoti sõbralik ka.

Kui oled viitsinud juba siiamaani lugeda, siis saad nüüd teada, kuidas ma ennast uuele ametikohale kinnitasin. Kui Sind muidugi huvitab…

Loen ja googeldan mina netis ja avastan, et olgugi meie väikses Eesti Vabariigis on nii palju fotograafe, kes kõik pildistavad rohkem või vähem, kehvemini või paremini on vääääga palju. Ja kindlasti on enamusel rattad all ja sõidavad kuhu vaja. Kuid siiski onkel Google  pakkus  palju, et nagu Pärnu fotograaf ja Tartu fotograaf ja Tallinn – muidugi. Haapsalus oli ka.  Rapla ja Võru. jne.Ning mujal Eestis. Kuid ma ei leidnud sellist Keila ja Keila valla fotograafi. Laulasmaal küll käivad ka n.ö. külalisfotograafid suvel aga see pole see.  Keila ja Keila ümbruses on nii palju ilusaid kohti. On mõisad ja külalistemajad. Rannad ja puhkekeskused. Kui palju on tulnud noori peresid elama. Harrastused ja hobid. Vaata siit leiad pilte. Üks selline fotosessioon mind ees ootabki. Postitants – tead mis see on? Ei tea, uuri siit postitantsud.ee  Seda lahedat lehte veab Kadri. Kui pildid tehtud, näitan Sullegi.

Seega, kuna ma olen oma ettevõttes ainuke töötegija – pildistan, teen turundust, plaanin ja koristan, olen autojuht ja direktor. Siis loogiline on , et kinnitasin end teiste kanditaatide puudumisel KEILA FOTOGRAAFIKS.  Järgmisel nädalal lähen tutvustan ennast Keila valla Haridus- ja Kultuuriteenistusele…

Et nüüd siis tead, et kui vajad kodukandi fotograafi, siis – mina olen.

Kui Sul on sündimas perre laps, kihlud või pead juubelit. Tahad kallimaga jäädvustada lembehetki või teha perepilte koos vana- ja vanavanematega. Abiellud või pead firmapidu. Või kui Su laps saab aastaseks, äge ja lõbus 1 sünnipäeva sessioon koos Ameerikast pärit ” Cake smash” -ga.  Pilte näed siit Ootan juba…..

Stuudiot ma ehitama ei hakka Keilasse. Esiteks pole mul sellist raha ja teiseks Tallinnas on nii palju heal ja paremal järjel olevaid stuudioid mida vajadusel kasutada. Enamus ajast armastan pildistada vabas keskkonnas. Olgu selleks mets, või Vanalinn, rand, kohvik, loomaaed, kunstisaal, kodu, mänguväljak, park, kool, lasteaed, töökoht, hotell või pidusaal. Siiski, siiski – suveks avan töötoa / showroom / boutique koos aia ja lilledega. Sellest natuke hiljem. Aga midagi selles stilis:)

Sugarparty3

Loomulikult pildistan ma Tallinnas ja mujal Eestis. Ja Soomes ja Norras kui sinna lähen/ kutsutakse. Itaalias kindlasti ja ka Belgias, kui sõpradele külla sõida ja pildisoovijaid on.

Olen teinud endale selleks suveks sellise wishlist´i kus ja kuidas pidistada tahaksin. Aga kirjutan sellest mõnes teises postituses. Kindlasti sinna jäävad Laulasmaa ja Kloogarand ……

Marju9-56

Kui nüüd tuli Sul mõte, et pole ammu pilti teinud, siis anna teada. Ootan pööraseid ja vähempööraseid ideid. Ning kui Sul endal miskit peas ei keerle, siis ole mureta, mind ideevähesuses ei saa küll süüdistada…

_MG_0218

See pilt on tehtud eelmisel suvel Viljandimaal. Mu juured on seal. Olen koos oma pesamunaga oma vanaema talu õuel. Sellest majast, mis mu seljataha jääb, küüditati Siberisse pea kogu Männikute suguvõsa. Minu vanavanaema ja vanavanaisa koos 7 pisikese lapsega. Olgugi, et see nii kurb ja õudne oli. Tundsin ennast seal õuel hästi, isegi väga hästi. Kuidagi soe ja mõnus oli, tahtsin hüüda – vanaema, pane kohvi ülesse, ma juba tulen….

Vot, selline ma olen. Nutan ja naeran…tulen ja lähen…

Kirjuta mulle,

birgitt.kiviberg@gmail.com

PS. Mis Sa sellest nüüd arvad? Anna teada 🙂

 

 

 

Kristina Vesilind

Väga armas, liigutav ja üliväga sinulik kirjutis. Mis peamine – sa oled oma mõtetes aus olnud. Edu Sulle kullake ja tore tagasi oled 🙂

Birgitt Kiviberg

Tänan Sind Kristina, oskad ka kenasti ütelda alati! Loodame, et Keila vald ja Eesti Vabariik ka rõõmsad on …

Anu Johannes

Kulla Birgitt… sa oled lihtsalt imetlusväärne… sinu pealehakkamine, positiivsus tänases keskkonnas on midagi erilist, … lugesin teskti kohe mõnuga, ongi just sinulik, otsekohene…….. ja sa oledki pidevas liikumises uue ja huviatva poole nagu üks foto ülalpool .. ja see õnnestubki sul ikka ja jälle.. imetlen sind, austan sind, hoian sulle pöialt.. ja suvel olen ikka Laulasmaal:-)

Kristina Tumanik

Väga lahe!)Oleme perega sinu juures pildistanud u 2 aastat tagasi. Elame nüüd ise ka Keilas, nii et nüüd siis tean, keda pildistama kutsuda, kui mingi sündmus tuleb)!

Birgitt Kiviberg

Anu! Ajasidki mulle pisarad silma:) nüüd juba itsitan… ikka suvel näeme…. Laulasmaal 🙂

Susanna Lomp

Tubli tubli! Loodan,et minu pere nüüd juuksurist ilma ei jää! 😉